Leden 2009

Toboe

28. ledna 2009 v 15:43 | Zuzka |  Wolf's rain// ­recenze-Vampire Knight

28. ledna 2009 v 12:21 | Deny |  Vampire Knight
recenze:

Název: Vampire Knight
Žánry: shoujo, drama, romnce, vampire

Yuuki je milá, upřímná a obětavá dívka, která nemá téměř žádné vzpomínky z dětství. Jediné na co si pamatuje je, že se brouzdala zasněženou krajinou a napadl ji upír. Ale někdo ji zachránil. Ten někdo byl čistokrevný upír Kaname Kuran, který po oné "záchrané akci" odvedl Yuuki za Crossem Kaienem (ne upírem), který si ji adoptoval. Po čtyřech letech na to, si Cross Kaien adoptoval ještě Zera Kiryuu. Kluka ze známé rodiny lovců upírů. Jeho rodiče mu zabili právě upíři. Za dalších šest let je Yuuki 15 a chodí na střední školu, která má dvojí rozdělení tříd : "Denní" a "Noční" třídu a její ředitel je Kaien Cross. V denní třídě se učí normální děcka a v noční třídě se učí upíři. Yuuki se Zerem jsou na téhle škole prefekty, kteří se mají starat o klid a mír v akademii. Na školu chodí taky Yuukin zachránce, který je na ní až moc milý a se vším ji pomáhá. Zero se nám ovšem postupem času začne vybarvovat jako upír, když se neovládne a vysaje Yuuki. Když konečně Yuu *:D* dojde že je Zero upír, nechává ho dobrovolně aby pil její krev, aby nemusel klesno
že je Zero upír, nechává ho dobrovolně aby pil její krev, aby nemusel klesnout na úroběň E. Úroveň E je úroveň při které se lidé přeměnění v upíry přestanou ovladát a začnou vysávat všechny lidi kolem sebe. Toho pak zabijí lovci upírů....(zdroj)

http://z.about.com/d/manga/1/0/H/D/-/-/VampireKnight1_500.jpg

Hige

27. ledna 2009 v 19:47 | Zuzka |  Wolf's rain
Kate Perry-Hot'n'cold

27. ledna 2009 v 17:35 | Deny |  Sranda

Tsume

26. ledna 2009 v 16:20 | Zuzka |  Wolf's rain
6e39f261.jpg 5 image by MiiiiiiezKiba

25. ledna 2009 v 18:46 | Zuzka |  Wolf's rain
(532x700, 99Kb)
Recenze

25. ledna 2009 v 18:29 Wolf's rain
Tohle anime mi doporučila kamarádka a sem jí za to vděčná. Fakt dobrý anime.


Připadal vám už někdy spolusedící u baru divný? Natolik divný, abyste si odsedli, případně vyhledali úplně jiné útočiště?Možná jste paranoidní. Možná ten člověk byl masový vrah, nebo třeba vlk.

Představte si Zemi, takovou, jaká podle pesimistů bude za sto, dvě stě let. Lidé žijí v obrovských,znečištěných městech, kde si spodina navzájem rve od huby odpadky a střední vrstva přežívá s klapkami na očích, zatímco aristokracie (ano, novodobá šlechta převzala moc v době, kdy se demokracie hroutila) se povaluje v luxusu, daleko od špinavých uliček. Zbytek Země je totálně neobyvatelný - ruiny měst plné koster, různě se povalujících vraků bojových strojů a rezivých zbraní, žhavé pouště a ledové pláně. Vyvrženci z měst jsou odsouzeni k jisté smrti, otázkou je jen její čas. Zdá se naprosto nemožné, aby v téhle žumpě beznaděje bez sebemenší trošky zeleně mohli ještě přežít vlci. Ale oni tu jsou. Museli odhodit svou hrdost, použít svůj dar proměny a poníženě se schovat mezi lidi, aby si uchránili holý život. Je jich už zoufale málo, ale pořád tu jsou... možná jeden z nich prošel kolem, když jste se hrabali v popelnici. Dali jste si s jedním z nich panáka v hospodě. Nebo vede vaši loupežnou tlupu.


Mohlo by se zdát jako náhoda, že čtyři vlci se setkali v jednom městě ve stejnou dobu. V dobu, kdy je kdesi pod tunami betonu šedivých státních budov zkoumána Květinová dívka, záhadná bytost, o které kolují stovky fám a pověstí. Co kdyby ale některá z nich byla náhodou pravdivá? Ve starých pověstech je psáno, že až se svět nachýlí ke svému konci, na Zemi se objeví Ráj, ale jen vlci k němu budou znát cestu. A tak se setkávají Kiba, svobodomyslný a hrdý rebel, Tsume, cynický grázl s věčně znechuceným výrazem, Hige, pragmatický, lehkomyslný mladík se slabostí pro jídlo a pěkné vlčice, a upřímný, přátelský Toboe, vlastně ještě štěně.


V patách jim je fanatický lovec vlků Quent Yaiden a záhadný lord Darcia s vlastními motivy. Do cesty se těm všem ještě připlete rozvedený párek - Cher Degre a Hubb Lebowski, vedoucí výzkumnice projektu "Cheza" a stydlivý detektiv. Hlavní charaktery jsou více než pestré a už od začátku je vidět, že se nudit nebudeme. Místy sice interakce mezi postavami trochu skřípe a připomíná klasickou západní konstrukci, ale nejedná se o nic závažného. Animace je jednoduše vynikající. V každém případě vrchol žánru - dynamická, velkolepá, detailní a barevně sladěná. Kreslíři si svůj chlebíček ani na okamžik neulehčili a podali vskutku mistrovský výkon.


Soundtrack pochází od Yoko Kanno, což je dnes už prakticky sázka na jistotu; nepatří sice mezi její absolutní špičky, ale udržuje si po čertech vysoký standard. Opening má význam, který vás trkne až po konci posledního dílu, kdežto mrazivý ending si můžete naplno vychutnat už od začátku. Celkově je děj Wolf's Rain skvěle rozvedený, prakticky bez hluchých míst.


Wolf's Rain skvěle kombinuje silný příběh, svižný děj a klasický anime styl napětí i humoru. Rozhodně jedna z mých nej anime.


Videa

25. ledna 2009 v 10:36 | Deny |  Vampire Knight
Videa z Vampire Knight


Opening:

Guilty opening

Pro tebe

24. ledna 2009 v 18:02 | Deny |  Naše myšlenky
Tady máš Zuzi něco ode mě...


Krajinka

21. ledna 2009 v 11:56 | Denda |  Obrázky
Pár hezu obrázků krajiny...

http://www.ao.cz/files/gallery/1830/obraz/krajina-bez-mena-iii_thumb_4.jpg

http://www.galeriechrastova.habrovany.cz/galerie/obrazy/krajina_s_jezerem_resize.jpg

http://zdarma.webprovas.com/public/skrivanekgalery/Image/sekce-typ-13/krajina_w.jpg

http://www.wallpaper.cz/primo/old_ir/krajina--400x300.jpg

http://www.vsenaplochu.cz/albums/3d/3d-krajina/normal_tapety-na-plochu-3d-krajina-23.jpg

http://www.cykloturistika.cz/old/clanky/98/5/krajina.jpg

http://www.ao.cz/files/gallery/2273/obraz/letni-krajina.JPG

http://www.gastroprofesor.cz/images/img/Finlanida_krajina2.jpg

http://www.ao.cz/files/gallery/2162/obraz/obraz-kraijna-zasnena-krajina.jpg

krajina, rieka, stromy, západ slnka, slnko, hory, nebo, mraky, kopce

obrázky

11. ledna 2009 v 15:05 | Zuzka |  Gumoví medvídci
gummy.jpg gummy love image by superman5_bucket

Bavorský barvář

10. ledna 2009 v 11:26 | Zuzka |  Psi
země původu: Německo

výška: psi: 57-62 cm
feny: 54-58 cm

hmotnost: psi: cca 55 kg
feny: cca 39 kg

barva: tmavočervený
červenohnědý
jelení červeň
hnědý
žlutohnědý
plavý vždy s tmavou maskou, hřbetem a ocasem

Použití/Povaha: Je to pes klidný a vyrovnaný; je oddaný svému pánovi, vůči cizím se chová
rezervovaně; je dávána přednost psům s pevnou povahou, kteří jsou si jisti sami sebou, jsou nebojácní a učenliví a nejsou ani bázliví, ani agresivní.
Fotečky:

Čau-čau

6. ledna 2009 v 19:56 | Zuzka |  Psi
Čau-čau je plemeno psa pocházející z Číny.

POPIS:
Čau-čau je silný pes, kompaktní a úměrné postavy. Hlava je velká, s plochou lebkou a zatáhnutým přechodem z čela na čumák. Čumák je přiměřeně dlouhý, široký v celé své délce. Dáváme přednost černému čenichu nosu, avšak v závislosti na zbarvení může mít i světlé zbarvení nebo být v odstínu barvy. Jazyk má černě-šedou barvu, uši jsou malinké, nakloněné dopředu. Ocas je vysoko nasazený, leží na hřbetu.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 48 až 56 cm.
Fena má v kohoutku 46 až 51 cm.

VÁHA:
V rozmezí 21 až 32 kg.

SRST:
Existují dva druhy Čau-čau: dlouhosrstí a krátkosrstí. U dlouhosrstých je srst vydatná, trčící, přepychová a dlouhá. U krátkosrstých je krátká a přiléhající k tělu. Přiznané zbarvení musí být souvislé a jednobarevné. Čau-čau je barvy černé, hnědé, modré, krémové, červeně-rezavé, krémové do téměř bílé.

Povaha:
Je to inteligentní, silný, k cizím lidem podezřívavý a své teritorium chránící pes. Ale nelze ho nutit k něčemu co on nechce, protože by pak mohl jednat agresivně.

Fotky:
Australský ovčák

6. ledna 2009 v 18:52 | Zuzka |  Psi
PŮVOD: Austrálie

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 51 až 58,5 cm.
Fenka má v kohoutku 45,5 až 53,5 cm.

VÁHA:
Asi 18 až 28 kg.

SRST:
Srst je jemná a lesklá, může být lehce zvlněná, nikdy však vysloveně vlnitá. Zbarvení: blue merle (modře mramorovná), red merle (játrová), black solid (černá) a red solid (červená), všechny barvy mohou mít bílé nebo měděně zbarvené odznaky. Díky husté podsadě voda prakticky neproniká na jeho kůži a proto mu nemohou ublížit ani nízké teploty
CHARAKTER:
Australský ovčák je ostražitý, silný a vytrvalý. Je velmi učenlivý a hravý, vůči lidem a ostatním zvířatům není zlý. Je mnohostranným a velmi samostatným pracovním plemenem. Je to věrný a společenský pes. Tento pes je velice inteligentní, dokonce v USA při IQ testech obsadil 1. místo a potřebuje být v kontaktu s člověkem, který mu věnuje alespoň hodinu denně na aportování, plavání, agillity a různé vyžití. Na australském ovčákovi je nejkrásnější jeho individualita, jeho neopakovatelnost.

Fotky:

http://www.puella-fera.com/chupachups/P1030106.JPG

http://www.hafici.cz/ir/files/3576/1211536111--550x420.jpg

Leonberger

6. ledna 2009 v 16:34 | Zuzka |  Psi
PŮVOD:
Leonberger vznikl na konci 30. a počátku 40. let 19. století, kdy městský radní Leonbergru, který se rozkládá blízko Stuttgartu.

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 72 až 80 cm.
Fena má v kohoutku 65 až 75 cm.

VÁHA:
Leonberger váží v rozmezí 60 až 80 kg.

SRST:
Leonberger má středně měkkou nebo hrubou srst, dosti dlouhou a dobře přiléhající, nikdy rozdělenou, navzdory husté podsadě je linie celého těla dobře zřetelná. Srst je rovná, nepatrné zvlnění je povolené, na krku a na hrudi je především u psů zformovaná do hřívy. Na předních stranách končetina a na kalhotkách je srst viditelně zpeřená.
Zbarvení je lvově žluté, červené, načervenalo hnědé, také pískové (světle žluté, krémové), a všechny jejich kombinace, vždy s černou maskou. Černé konečky chlupů jsou povolené, černé zbarvení však nesmí být základním zbarvením psa.
CHARAKTER:
Leonberger je jako rodinný pes příjemným partnerem pro současné domovy a životní podmínky. Je významný pro svoji zřetelnou vlídnost a přátelskost k dětem. Není ani plachý, ani agresivní. Je velice citlivý, tvrdé výchovy tedy není vůbec zapotřebí, vychovávejte ho raději harmonicky, i tak rychle přijde na to, co od něho chcete. Jako společník je příjemný a přátelský. Je také poslušný a nebojácný ve všech situacích života.
Zde jsou zvláštní požadavek trvalého a ustáleného temperamentu:
1.)sebejistota a vznešená vyrovnanost,
2.)střední temperament, který zahrnuje hravost,
3.)ochota být poddajný,
4.)dobrá kapacita pro učení a pamatování,
5.)necitlivost ke hluku.

Fotky:


Polský nížinný ovčák

6. ledna 2009 v 16:02 | Zuzka |  Psi
PŮVOD: Polsko

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 45 až 50 cm.
Fena má v kohoutku 42 až 47 cm.
VÁHA:
V rozmezí 13,5 až 16 kg.
SRST:
Srst je dlouhá, splývavá, přitom však hrubá, s bohatou podsadou. Zbarvení je libovolné s jakýmikoliv znaky.
POPIS:
Jde o plemeno služebních psů. Tělo není příliš roztažené. Hlava je nevelká, klínovitého tvaru, pokryta dlouhou, trčící srstí, která ukrývá tmavé výrazné oči. Uši jsou nevelké a visící. Záda rovná, s jasně zřetelnou páteří.
CHARAKTER:
Ovčák se lehko cvičí, je velice dobře přizpůsoben k městskému životu v domě. Směle ochraňuje obydlí svého majitele, vždy si rozumí i s dětmi. Jeho klidný a vyrovnaný charakter mu dovoluje být průvodcem nevidomých lidí.
Je to pes spíš nedůvěřivý, takže se hned tak s každým nepřátelí. Jinak každého příchozího k hlídanému území hlasitě oznámí. Je velmi dobrý hlídač.
Fotky:

Polský nížinný ovčák/sxc.


Fotky: Polský ovčák nížinný (foto, obrázky)
Argentinská doga

6. ledna 2009 v 15:43 | Zuzka |  Psi
PŮVOD: ve Španělsku

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 62 až 68 cm.
Fena má v kohoutku 60 až 65 cm.

VÁHA:
Pes váží 45 až 60 kg.
Fena váží 40 až 45 kg.

SRST:
Argentinská doga má krátkou, hladkou, měkkou a dlouhou zhruba 1,5 - 2 cm, plošně přiléhající k tělu srst, musí se lesknout. Barva: čistě bílá, kolem oka je barevná skvrna černé nebo tmavé barvy přípustná-nesmí přesahovat více než 10% plochy hlavy. Více než jedna barevná skvrna na hlavě je diskvalifikující vadou.
CHARAKTER:
V celém světě je Argentinská doga vyhlášena jako dokonalý pes pro ochranu a strážní službu. Je velmi inteligentní, je však nutné ho vychovat. To je to nejdůležitější. Pak může být domácí mazlíček, nebo ostražitý hlídač nebo vytrvalý sportovec.
Povaha:
Veselá, přirozená, nenáročná, přátelská; štěká málo a je si dobře vědom své síly. Nikdy nesmí být agresivní, to je povahový rys, který musí být dokonale pod kontrolou. Jeho dominantní založení ho neustále ponouká k bojům o jeho teritorium, to platí zvláště o jedincích stejného pohlaví a je to vlastnost nápadná zvláště u psů. Na lovu je chytrý a bezhlučný, odvážný a bojovný.

Fotky:Lvíček, Petit chien lion

5. ledna 2009 v 20:03 | Zuzka |  Psi

PŮVOD: Francie.

VÝŠKA:
26-32 cm v kohoutku, s tolerancí +/- 1 cm.
VÁHA:
Přibližně 6 kg

SRST:
Srst je hustá, dlouhá, vlnitá, hedvábná, bez podloží. Všechny barvy nebo jejich kombinace jsou povoleny.
CHARAKTER:
Velice vřelý ve vztahu ke svým pánům a poslušný, pozorný a vnímavý, je v pohodě za každých okolností, na požádání dokáže zůstat klidný a nevtíravý. Svým upřímným a něžným pohledem se snaží pochopit, co se od něho čeká.
Chůze je živá, energická, široká, končetiny jsou paralelní v akci, držení hlavy je hrdé.
POPIS:
Je to malý inteligentní pes, veselý, živý a velice bystrý,celkově působí statně, je dobře stavěný, tělo má krátké a harmonicky vyvážené,hlava je nesena vzpřímeně, svým štíhlým zjevem připomíná chrta. Jeho chůze je hrdá, rázná, umocněná vlající upravenou lví hřívou.

PÉČE:
Neostříhané části musí vypadat zcela přirozeně, v žádném případě nesmí být upravené. Pro výstavy musí povinně mít "lví" úpravu.

Fotky:


Gumoví medvídci

5. ledna 2009 v 17:40 | Zuzka |  Gumoví medvídci
Něco podobného jsem viděla někde jinde a moc se mi to líbilo, tak sem si řekla že si něco podobného udělám.

Není vám někdy líto gumového medvídka, kakdyž ho jíte. Mě teda jo. Chudák takovej medvídek se třeba chce skamarádit a vy ho za to jednoduše sníte. Třeba vám chtěl něco říct, ale vy ho neposloucháte a jenom nedočkavě koukáte. Že vám není hamba! Nevím co se vám honí hlavou když ho sníte, asi že vám moc chutnal a hned se pustíte do dalšího. Lidi si furt stěžujou, ale co má říkat takovej medvídek. Prodávaj se jako by jich bylo milion. Přitom každej je jedinečnej. Je to ostatně stejný jako s lidma.

Ale copak si myslíte, že medvídek se nebojí, když ho někdo unese?

Nebo, že necítí smutek, když ztratí blízkou osobu?
Gummy_Bears___Murder_2_by_Wilhelmin.jpg gummy bears image by amberchikin
Medvídek taky potřebuje své soukromí.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs10/300W/i/2006/085/b/1/The_Gummy_Bear_Revolution_by_lifelessonline.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Myslíte si snad, že medvídci nepoznali nikdy lásku?Obrázek “http://fc01.deviantart.com/fs12/i/2006/321/b/0/Gummy_Love_by_Ladie911Spleenless.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Dyť kvůli ní by se mohli zabít. To chcete?Pozor! Medvídci se můžou vzbouřit a pak..... je nikdo nezastaví.


Doufám že to bylo dostačující a také doufám, že pokaždý (teda aspoň někdy si vzpomenete a už nebudete méďu jíst jen tak).

Phaléne

3. ledna 2009 v 18:32 | Zuzka |  Psi


VÝŠKA:
Phaléne má v kohoutku kolem 28 cm.

VÁHA:
Phaléne je dělen do 2 hmotnostních kategorií:
1.)méně, než 2,5 kg, a to jak pro psy, tak i pro feny.
2,)od 2,5 do 4,5 kg pro psy a od 2,5 do 5 kg pro feny.
Minimální hmotnost je 1,5 kg.

SRST:
Phaléne má srst bez podsrstí, je hojná a bohatá, lesklá a zvlněná, ne však kadeřavá ani příliš měkká, je však odolná proti doteku, s hedvábným odleskem. Někteří psi v dobré kondici mají srst na kohoutku dlouhou 7,5 cm a na ocase proužky dlouhé 15 cm. Na nohách jsou povinné "závěsy". Přiznané jsou všechna zbarvení na bílém základě, na těle a nohách musí bílá barva znatelně dominovat. Ve všech barevných variantách však musí být rty, oční víčka a především nos pigmentem zbarveny.
CHARAKTER:
Phaléne i Papilon jsou velice oddaní a věrní pejsci, kteří nadevše milují všechny členy rodiny. Jsou odolní a skvěle snáší nepříjemné počasí.
Fotky: