Recenze

25. ledna 2009 v 18:29 |  Wolf's rain
Tohle anime mi doporučila kamarádka a sem jí za to vděčná. Fakt dobrý anime.


Připadal vám už někdy spolusedící u baru divný? Natolik divný, abyste si odsedli, případně vyhledali úplně jiné útočiště?Možná jste paranoidní. Možná ten člověk byl masový vrah, nebo třeba vlk.

Představte si Zemi, takovou, jaká podle pesimistů bude za sto, dvě stě let. Lidé žijí v obrovských,znečištěných městech, kde si spodina navzájem rve od huby odpadky a střední vrstva přežívá s klapkami na očích, zatímco aristokracie (ano, novodobá šlechta převzala moc v době, kdy se demokracie hroutila) se povaluje v luxusu, daleko od špinavých uliček. Zbytek Země je totálně neobyvatelný - ruiny měst plné koster, různě se povalujících vraků bojových strojů a rezivých zbraní, žhavé pouště a ledové pláně. Vyvrženci z měst jsou odsouzeni k jisté smrti, otázkou je jen její čas. Zdá se naprosto nemožné, aby v téhle žumpě beznaděje bez sebemenší trošky zeleně mohli ještě přežít vlci. Ale oni tu jsou. Museli odhodit svou hrdost, použít svůj dar proměny a poníženě se schovat mezi lidi, aby si uchránili holý život. Je jich už zoufale málo, ale pořád tu jsou... možná jeden z nich prošel kolem, když jste se hrabali v popelnici. Dali jste si s jedním z nich panáka v hospodě. Nebo vede vaši loupežnou tlupu.


Mohlo by se zdát jako náhoda, že čtyři vlci se setkali v jednom městě ve stejnou dobu. V dobu, kdy je kdesi pod tunami betonu šedivých státních budov zkoumána Květinová dívka, záhadná bytost, o které kolují stovky fám a pověstí. Co kdyby ale některá z nich byla náhodou pravdivá? Ve starých pověstech je psáno, že až se svět nachýlí ke svému konci, na Zemi se objeví Ráj, ale jen vlci k němu budou znát cestu. A tak se setkávají Kiba, svobodomyslný a hrdý rebel, Tsume, cynický grázl s věčně znechuceným výrazem, Hige, pragmatický, lehkomyslný mladík se slabostí pro jídlo a pěkné vlčice, a upřímný, přátelský Toboe, vlastně ještě štěně.


V patách jim je fanatický lovec vlků Quent Yaiden a záhadný lord Darcia s vlastními motivy. Do cesty se těm všem ještě připlete rozvedený párek - Cher Degre a Hubb Lebowski, vedoucí výzkumnice projektu "Cheza" a stydlivý detektiv. Hlavní charaktery jsou více než pestré a už od začátku je vidět, že se nudit nebudeme. Místy sice interakce mezi postavami trochu skřípe a připomíná klasickou západní konstrukci, ale nejedná se o nic závažného. Animace je jednoduše vynikající. V každém případě vrchol žánru - dynamická, velkolepá, detailní a barevně sladěná. Kreslíři si svůj chlebíček ani na okamžik neulehčili a podali vskutku mistrovský výkon.


Soundtrack pochází od Yoko Kanno, což je dnes už prakticky sázka na jistotu; nepatří sice mezi její absolutní špičky, ale udržuje si po čertech vysoký standard. Opening má význam, který vás trkne až po konci posledního dílu, kdežto mrazivý ending si můžete naplno vychutnat už od začátku. Celkově je děj Wolf's Rain skvěle rozvedený, prakticky bez hluchých míst.


Wolf's Rain skvěle kombinuje silný příběh, svižný děj a klasický anime styl napětí i humoru. Rozhodně jedna z mých nej anime.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama